NWM DebriEcaSan® Alfa 500ml, rozprašovač

Kód: NWM_DESA500
Neohodnoceno
259 Kč
Skladem (>3 ks)
Možnosti doručení

DebriEcaSan Alfa je neaktivní zdravotnický prostředek - oplachový roztok určený k oplachu, čištění kůže a sliznic, vhodný k sanitaci rukou a k použití u ran, u nichž byla porušena dermis a k dezinfekci povrchů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

DebriEcaSan Alfa je neaktivní zdravotnický prostředek - oplachový roztok určený k oplachu, čištění kůže a sliznic, vhodný k sanitaci rukou a k použití u ran, u nichž byla porušena dermis a k dezinfekci povrchů.

Superoxidové roztoky zabíjejí mikroorganismy přímo díky své oxidativní kapacitě, jelikož reagují s buněčnou stěnou a membránou a způsobují rychlou smrt bakterií. Superoxidované roztoky jsou používané pro ošetření ran, dezinfekci kůže, sliznic a povrchů po celém světě již řadu let. Superoxidové roztoky jsou účinné proti bakteriálním, virálním a plísňovým patogenům člověka a zvířat, včetně vysoce infekčního viru slintavky a kulhavky, viru ptačí chřipky, viru Newcastleské choroby drůbeže, žloutenky B, HIV, bakterií Escherichia coli, Salmonela, sporoformním bakteriím atd. Přímý postřik deaktivuje viry a bakterie během minut. Vzhledem k mechanismu účinku roztoku nevzniká resistence.

DebriEcaSan Alfa je antiseptický a dezinfekční roztok k přímému použití pro vnější lokální aplikaci. Lze jej používat jak na neporušenou, tak i na poraněnou pokožku, sliznice a jejich přilehlé okolí. DebriEcaSan Alfa mohou používat děti a dospělí k antiseptickému ošetření neporušené pokožky, povrchových zranění (jako jsou oděrky, škrábance, malé řezné rány apopáleniny). DebirEcaSan Alfa lze použít k aseptickému ošetření po štípnutí hmyzem. Registrováno u ministerstva zdravotnictví.

  • Čištění kůže a sanitace rukou
  • Ošetřování akutních a chronických ran
  • Ošetřování okolí stomií
  • MRSA - dekontaminace celého těla a sliznic
  • Výplachy sliznic dutiny ústní a hrdla
  • Inhalace
  • Laváž při chirurgických výkonech

Dezinfekce mohou mít řadu dezinfekčních látek, mezi které patří třeba alkoly, aldehydy nebo třeba i oxidační činidla. Oxidační činidla díky oxidaci buněčné membrány mikroorganismů ničí jejich strukturu, vedou k rozkladu této buňky a následné smrti viru či bakterie. Tímto způsobem účinkuje mnoho dezinfekčních látek. Silnými oxidačními činidly jsou chlor a kyslík, proto jsou hojně rozšířeny jejich sloučeniny. K oxidačním činidlům také patří chlornan sodný, chlornan vápenatý, chloraminy, oxid chloričitý, peroxid vodíku, jod, ozón, kyselá elektrolyzovaná voda, kyselina peroctová, kyselina permravenčí, manganistan draselný nebo hydrogenperoxosíran draselný a další... A mnoho znich naleznete v nabízených dezinfekcích. Díky obsanci alkoholu je možné použití ve zdravotnictví, takže lze tuto dezinfekci použít např. na odřeniny čí rány, aniž by člověk "řval" bolestí jako v případě dezinfekce s alkoholem.

Složení: voda, kyselina chlorná, chlornan sodný, chlordioxid, chlorid sodný, peroxid vodíku, ozón

DebriEcaSan Alfa je zdravotnický prostředek tř. nebezpečnosti IIb, CE 1023.

Upozornění: Přípravek se nesmí míchat nebo přijít do kontaktu s kyselinami a kyselými přípravky. Nepoužívat při alergii na některou ze substancí. Nepožívat.

Návod na použití: Ránu důkladně opláchněte roztokem DebriEcaSan alfa. Pokud charakter rány vyžaduje opakované oplachy (přilepené obvazy v ráně apod.), je možno opláchnout ránu několikrát denně, dle potřeby. Aplikujte na poraněnou pokožku nebo sliznici 3 - 4x denně. Doporučená doba působení přípravku je minimálně 10 minut. V případě dezinfekce rukou naneste a nechte působit. Po 10 minutách lze ruce opláchnout.

Skladování a manipulace: Dlouhodbě skladujte v původních obalech mimo dosah dětí v chladu a temnu, krátkodobě (při používání) možno skladovat maximálně do teploty 30°C. Neskladujte na slunci a v blízkosti zdrojů tepla. (více viz etiketa výrobku)

Doplňkové parametry

Kategorie: Dezinfekční prostředky
Záruka: 2 roky
Určení dezinfekce: na tělo
Obsah: 500 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: