NWM EcaCin® 500ml, rozprašovač

Kód: NWM_EC500
Neohodnoceno
135 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Vysoce aktivní a velmi účinný dezinfekční prostředek. Ničí bakterie, viry, plísně a spory. Odstraňuje zápach. Vychází z patentované technologie ECA (Elektro Chemická Aktivace). Jedná se o superoxidovaný, pH neutrální roztok. Neselektuje rezistentní kmeny. Je bez barvy, není parfemován a neobsahuje saponát. Registrováno u ministerstva zdravotnictví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysoce aktivní a velmi účinný dezinfekční prostředek. Ničí bakterie, viry, plísně a spory. Odstraňuje zápach. Vychází z patentované technologie ECA (Elektro Chemická Aktivace). Jedná se o superoxidovaný, pH neutrální roztok. Neselektuje rezistentní kmeny. Je bez barvy, není parfemován a neobsahuje saponát. Registrováno u ministerstva zdravotnictví.

Rychlý a účinný
 • superoxidovaný, vysoce aktivní a velmi účinný
 • řádově v minutách kvantitativně terminuje bakterie včetně rezistentních kmenů (MRSA, VRE), kvasinky, viry (včetně HIV) a spory
Bezpečný
 • nevyžaduje používání ochranných pracovních pomůcek
 • není nutnost odvětrání prostor
 • nevede k rezistenci mikrobů
 • nezpůsobuje alergické reakce, není agresivní, nedráždí kůži, sliznice, oči ani dýchací cesty
Snadné použití, skladování, likvidace
 • je kompatibilní s různými povrchy - akryláty, silikony, plasty, kovy
 • nevyžaduje žádné speciální zacházení, skladování a ani likvidaci
 • je ekologicky bezpečný a šetrný, jeho použitím nevzniká nebezpečný opad
Využití
 • Zdravotnictví, veterinární lékařství, farmacie a laboratorní komplement - povrchová dezinfekce (podlahy, povrchy, plochy), dezinfekce ovzduší, nástrojů (včetně předsterilizační přípravy), přístrojů, nádobí, prádla, dopravních prostředků.
 • Potravinářský, chladírenský, mrazírenský průmysl - povrchová dezinfekce, chladící zařízení, výrobní a zpracovatelské komplexy masa, mléka, vajec, zeleniny, ovoce a osiv.
 • Domácí i profesionální dezinfekce - stravovací komplexy, hotely, wellness centra, lázeňství, domácnosti- všechny umyvatelné plochy a podlahy, stěny prázdných bazénů a voda v bazénech, dezinfekce klimatizace, odstranění zápachu po domácích zvířatech.
 • Přípravek také slouží jako náplň do generátoru dezinfekční mlhy EcaFog.
Dezinfekce mohou mít řadu dezinfekčních látek, mezi které patří třeba alkoly, aldehydy nebo třeba i oxidační činidla. Oxidační činidla díky oxidaci buněčné membrány mikroorganismů ničí jejich strukturu, vedou k rozkladu této buňky a následné smrti viru či bakterie. Tímto způsobem účinkuje mnoho dezinfekčních látek. Silnými oxidačními činidly jsou chlor a kyslík, proto jsou hojně rozšířeny jejich sloučeniny. K oxidačním činidlům také patří chlornan sodný, chlornan vápenatý, chloraminy, oxid chloričitý, peroxid vodíku, jod, ozón, kyselá elektrolyzovaná voda, kyselina peroctová, kyselina permravenčí, manganistan draselný nebo hydrogenperoxosíran draselný a další... A mnoho znich naleznete v nabízených dezinfekcích. Díky obsanci alkoholu je možné použití ve zdravotnictví, takže lze tuto dezinfekci použít např. na odřeniny čí rány, aniž by člověk "řval" bolestí jako v případě dezinfekce s alkoholem.
 
Složení
 • Účinné látky - chlornan sodný 0,3 g/l, chlordioxid 0,01g/l , ozón 0,01 g/l
 • Ostatní látky - voda, kyselina chlorná, chlorid sodný
Návod na použití
Na dezinfekci povrchů a předmětů je vhodné použít přípravek neředěný (koncentrát), povrch k dezinfekci zbavte nečistot (umyjte běžným způsobem) aplikujte dezinfekci a nechejte působit po dobu min. 15 minut či do zaschnutí. Při použití postřikovače přípravek nastříkejte na povrch předmětu tak, aby vytvořil souvislou vrstvu a nechejte působit po dobu min. 15 minut či do zaschnutí. Je možno kombinovat s detergenty. Pro další výkon dezinfekce postupujte dle přiložené Tabulky koncentrací. Před použitím čtěte přiložené pokyny.
 
Pokyny pro první pomoc
PŘI POŽITÍ: Vypláchněte ústa. NEVYVOLÁVEJTE zvracení. PŘI VDECHNUTÍ: Při obtížném dýchání přeneste postiženého na čerstvý vzduch a ponechte jej v klidu v poloze usnadňující dýchání. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.
Pro profesionální použití je na požádání k dispozici bezpečnostní list.
 
Manipulace a skladování
Skladujte pouze v původních obalech. Malé množství přípravku je možné zneškodnit naředěním vodou a spláchnutím do odpadové kanalizace. Prázdné obaly po vypláchnutí vodou mohou být odstraňovány společně s komunálním odpadem.Skladujte mimo dosah dětí při teplotě 5°C-30°C. Přípravek je čirá kapalina se slabým zápachem chloru.                                          
 
EcaCin má skladovatelnost 12 měsíců, po otevření balení spotřebujte do 6 měsíců. Číslo evidence biocidního přípravku : MZDR 26107/2019/OBD

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dezinfekční prostředky
Určení dezinfekce: na předměty
Obsah: 500 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: