DebriEcaSan® aquagel 500g, lahev s uzávěrem (aplikační tryska)

Kód: 99167
Neohodnoceno
360 Kč
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

DebriEcaSan® aquagel je je hydroaktivní gel pro ošetření akutních i chronických ran, dekubitů, odřenin, popálenin a ulcerací jiné etiologie

Detailní informace

Detailní popis produktu

K lokální aplikaci na nehojící se rány (bércové vředy, diabtické defekty, praskliny, trhliny, proleženiny) a jako podpůlrný lokální prostředek k zabránění rozvoje zánětu podkožních tkání a šlach aj.DebriEcaSan aquagel velmi příznivě působí na okraje defektu, které zůstávají zcela vitální, bez poškození a svým složením má sekundární terapeutický účinek, který výrazně urychluje hojení a pozitivně napomáhá aplikované terapii při novotvorbě cév a obnově krycí tkáně kůže a sliznic okrajových částí defektur, čímž urychluje hojení a znatelně zmenšuje rozsah poškození. Současně obnovuje krycí tkáň na nově vytvořených vazivově-cévních tkáních - ostrůvky uvnitř defektu. Po jejich sloučení pak vzniká nový kožní kryt také uvnitř rány a postupně dochází k úplnému zhojeníDebriEcaSa aquagel se doporučuje používat zejména v čistící a granulační fázi hojení.

 

VÝHODY POUŽITÍ

  • Snižuje alkalické pH v ráně, tím napomáhá hojení
  • Snižuje mikrobilní zátěž
  • Účinně hydratuje ránu i okolí rány, brání tvorbě krust
  • Uvolňuje nekrózy a ulpívající devitalizovanou tkáň
  • Zkracuje dobu hojení
  • Nepoškozuje zdravou tkáň, je netoxický, nedráždí kůži ani sliznce podporuje uzavírání rány
  • Nealergizuje, vhodný pro použití u dětí i těchotných žen
  • Komplatibilní se všemi terapeutickými mateirály
  • Zajišťuje atraumatický převaz ran Konzistence gelu umožňuje aplikaci ve svislých polohách (nevytéká)

 

Složení: Výrobek obsahuje 97% DebriEcaSan (voda 99,8 %, kyselina chlorná 0,03%, chlornan sodný 0,03%, chlordioxid 0,0001%, chloridsodný 0,1%), 1% PEMULEN, 2% NaOH (25%)-pH7 7,5.

 

NÁVOD NA POUŽITÍ Očistěte ránu od mechanických nečistot, poté spodinu dezinfikujte nejlépe dezinfekčním roztokem DebriEcaSan® Alfa. Aplikujte gel z originálního balení přímo na defekt tak, aby kopíroval jeho okraje. Okraje rány je vhodné potřít ochrannou pastou. Ránu kryjte nejlépe polyetylenovou mžítkou, či sterilními čtverci mastého tylu. Dále přiložte absorpční krytí s nepropustnou fólií a fixujte obinadlem. Gel lze ponechat 24-48 hodin. Více v návodu na použití u výrobce.

 

SKLADOVÁNÍ Dlouhodobě skladujte v původních obalech mimo dosah dětí v chladnu a temnu, krátkodově (při používání) možno skladovat maximálně do teploty 30°C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Upozornění:  Nepoužívat současně s lokálními ATB v kolagenových nosičích. Může dojít ke snížení lokálních účinků ATB. Nepoužívat při alergii na některou ze substancí. Nepožívat. DebriEcaSan® aquagel je zdravotnický prostředek třídy nebezpečnosti IIb, CE1023.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ošetření kůže
Obsah: 500 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: